مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون؛ همکاری های دوجانبه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و آزاد چابهار افزایش خواهد یافت

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون؛   همکاری های دوجانبه منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و آزاد چابهار افزایش خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: همکاری‌های دوجانبه در سطوح مختلف بین منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و منطقه آزاد چابهار افزایش خواهد یافت.

مریم قویدل مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به دلیل قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و همجواری با ولایت هرات که یکی از قطب‌های اصلی اقتصاد افغانستان می‌باشد، بر اهمیت این منطقه افزوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون افزود: افزایش تعاملات دوجانبه بین منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و منطقه آزاد چابهار باعث توسعه تجارت در محور کریدور شرق کشور خواهد شد.

وی گفت: منافع ملی ما ایجاب می‌کند که افغانستان کشوری امن و دارای امنیت پایدار باشد و یکی از راهکارهای ایجاد امنیت در افغانستان قرار گرفتن افغانستان در مسیر ترانزیت کالا و مسافر است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون افزود: کشورهای cis به علاوه افغانستان که همگی محاط در خشکی هستند نیازمند استفاده از شبکه‌های حمل و نقلی ما برای اتصال به خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند هستند و مناسبترین مسیر کردیدور شرق نقطه شروع و خاتمه بندر چابهار است.

قویدل مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: ما این آمادگی را داریم در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون دفتر همکاری‌های منطقه آزاد چابهار با تمام امکانات راه‌اندازی و ایجاد نماییم.

امیر مقدم مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این دیدار افزود: همه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منافع مشترک با یکدیگر دارند و بایستی کنسرسیوم همکاری‌ها در مناطق ایجاد شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت مناطق بایستی پل ارتباطی با یکدیگر باشند و نرخ تجارت گردشگری و اقتصاد خود را گسترش دهند.

مقدم گفت: ایجاد آژانس کسب و کار مشترک دو منطقه می تواند نقش مهمی در توسعه همکاری های دوجانبه منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون داشته باشد.

وی گفت : ما این آمادگی را داریم تفاهم نامه های مختلفی از قبیل گردشگری، بازرگانی فی مابین دو منطقه منعقد گردد.

وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در زمینه ایجاد دفتر منطقه آزاد چابهار در دوغارون افزود ما هم این آمادگی را داریم تا دفتر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در چابهار را راه اندازی نماییم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 14 =