معاون سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد.

معاون سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی دوغارون علی اکبر بابا معاون سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و هیت همراه با همراهی مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و جانشین فرمانده هنگ مرزی و سلیمان خیل رئیس اتاق مشترک ایران و افعانستان در هرات از روند فعالیت منطقه ویژه بازدید کردند و در نشستی مشکلات را مورد بررسی قرار دادند.

علی اکبر بابا معاون سرکنسولگری ایران در افغاستان در این نشست گفت : با مسولین کشور افعانستان توافق شده است که گمرک دو کشور از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ شب فعال باشد .

وی افزود: گمرک اسلام قلعه باسکول دوم خود نیز بزودی فعال خواهد کرد و بصورت دیجیتال خواهد بود و از پذیرش کامیون که داراری بار اضافه تناز باشد خود داری خواهد کرد.

وی گفت : بایستی زیر ساختهای لازم در گمرک اسلام قلعه فعال شود تا روند کار تسهیل گردد.

سید حسین آقایی مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: نبود پارکینگ انتظار با ظرفیت بالا در گمرک اسلام قلعه باعث گردیده است ایستای و خواب کامیون ها به نوعی افزایش پیدا کند.

وی گفت :چنانچه زیر ساخت های لازم در گمرک اسلام قلعه افزایش یابد و مشکلاتی ازجمله cmrو گذرنانه و باسکول مرتفع گردد شاهد تسهیل درروند ورود و خروج کامیون ها خواهیم بود

وی بیان داشت : در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به منظور تسهیل در روند ورود و خروج کامیون ها و کاهش ایستای کامیونها بصورت ۱۲ ساعته در شبانه روز فعال می باشد .