روند توسعه تجارت به نفع هر دو کشور ایران و افغانستان است

روند توسعه تجارت به نفع هر دو کشور ایران و افغانستان است

رایزن تجاری جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد گفت: روند توسعه تجارت به نفع جمهوری اسلامی افغانستان و ایران است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، حفیظ الله بها در دیدار با مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون افزود: ظرفیت‌های تجاری دو کشور را بایستی جدی بگیریم و برای توسعه آن تلاش بیشتری باید صورت گیرد.

وی با اشاره به به اینکه برنامه‌های کوتاه مدت باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: حل موضوع نقطه اختلافی مرزی یک از موضوعات مهم و اساسی است.

سید حسین آقائی، مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیز در این دیدار گفت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از ظرفیت‌های بسیار بالای برخودار است و آمادگی داریم که روزانه 600 کامیون افغانستانی را ورود و خروج کنیم.

وی خواستار ایجاد پارکینگ اختصاصی برای کامیون‌های متردد به منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در گمرک اسلام قلعه شد و گفت: بایستی نمایندگانی از سوی والی و یا رییس گمرک هرات در مرز حضور داشته باشند و کم و کاستی را به مرکز انتقال دهند؛ همچنین زیرساخت‌های لازم جهت تسریع در روند توسعه تجاری در گمرک اسلام قلعه افزایش یابد.

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون تصریح کرد: تکریم رانندگان و تاجران افغانستان در دستور کار قرار دارد و همیشه مورد تکریم قرار می‌گیرند.