رییس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور : منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یک ظرفیت بالقوه در توسعه اقتصاد است + گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، حجت الاسلام زکریا نیکویی رییس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور در نشست با مدیر عامل و نائب رییس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی دوغارون اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یک ظرفیت اقتصادی در کشور می باشد که بایستی از این ظرفیت عظیم استفاده بهینه شود.

وی گفت : اقدامات ارزنده ای در این منطقه صورت گرفته است و آغاز عملیات فاز یک طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یک گام بسیار بزرگ برای اشتغال شهرستان تایباد می باشد.

مهندس محمد رستمی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون نیز در این دیدار به تشریح چگونگی تشکیل شرکت، تعداد سهامداران و مشکلات عدم تصویب طرح جامع در یازده سال قبل پرداخت و در ادامه اجاره زمین، تهیه نقشه های اجرایی، قرار داد آماده سازی با شهرداری تایباد و بخشی از سهامداران را مورد تاکید قرار داده و اظهار داشت: تلاش مجموعه بر این است که در اجرای عملیات فاز یک منطقه ویژه ازجوانان و شرکت های بومی استفاده نماید.

در این دیدار مهندس جمشید علیپور نائب رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ضمن بیان وضعیت موجود منطقه ویژه گفت: مردم افغانستان با توجه به اشتراکات زبانی، فرهنگی و دینی با مردم ایران تمایل بیشتری نسبت به استفاده از کالاهای ایرانی دارند که بایستی در بازار رقابتی فعلی از این موقعیت به درستی استفاده شود.

قابل ذکر است در ادامه این سفر رئیس سازمان گسترش اقتصاد مقاومتی کشور و هیئت همراه از قسمت های مختلف منطقه ویژه ، بازارچه و گمرک بازدید بعمل آورد.