به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی دوغارون علی اکبر بابا معاون سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و هیت همراه با همراهی مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و جانشین فرمانده هنگ مرزی و سلیمان خیل رئیس اتاق مشترک ایران و افعانستان در هرات از روند فعالیت منطقه ویژه بازدید کردند و در نشستی مشکلات را مورد بررسی قرار دادند.

علی اکبر بابا معاون سرکنسولگری ایران در افغاستان در این نشست گفت : با مسولین کشور افعانستان توافق شده است که گمرک دو کشور از ساعت ۷ صبح الی ۱۸ شب فعال باشد .

وی افزود: گمرک اسلام قلعه باسکول دوم خود نیز بزودی فعال خواهد کرد و بصورت دیجیتال خواهد بود و از پذیرش کامیون که داراری بار اضافه تناز باشد خود داری خواهد کرد.

وی گفت : بایستی زیر ساختهای لازم در گمرک اسلام قلعه فعال شود تا روند کار تسهیل گردد.

سید حسین آقایی مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: نبود پارکینگ انتظار با ظرفیت بالا در گمرک اسلام قلعه باعث گردیده است ایستای و خواب کامیون ها به نوعی افزایش پیدا کند.

وی گفت :چنانچه زیر ساخت های لازم در گمرک اسلام قلعه افزایش یابد و مشکلاتی ازجمله cmrو گذرنانه و باسکول مرتفع گردد شاهد تسهیل درروند ورود و خروج کامیون ها خواهیم بود

وی بیان داشت : در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به منظور تسهیل در روند ورود و خروج کامیون ها و کاهش ایستای کامیونها بصورت ۱۲ ساعته در شبانه روز فعال می باشد .