انتخاب روستاهای اسدآباد دربند و سوران به عنوان پایلوت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی تایباد

روستاهای اسدآباد دربند و سوران به عنوان روستاهای پایلوت برای اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان مرزی تایباد انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، عبدالناصر شاهی، مدیر اجرایی معین اقتصادی شهرستان تایباد در جلسه ستاد معین اقتصادی که با حضور فرماندار تایباد برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری، بررسی ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی از اهداف معین اقتصادی در شهرستان تایباد است.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌ها و انجام مطالعات صورت گرفته بر اساس ظرفیت‌های اقتصادی روستاهای شهرستان تایباد، روستاهای سوران از بخش میان ولایت و روستای اسدآباد دربند از بخش مرکزی شهرستان تایباد برای اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی انتخاب شدند.

مدیر اجرایی معین اقتصادی شهرستان تایباد با اشاره به شرایط روستای سوران گفت: کشت گلخانه‌ای، بسته‌بندی و فرآوری محصولات گلخانه‌ای  و گردشگری حوزه اصلی کار در این روستا خواهد بود.

شاهی بیان کرد: در روستای اسدآباد دربند نیز در بخش صنعتی، خدماتی و تولیدی، مشاغل خانگی و دام و طیور با محوریت مدل مثلث اقتصادی شهرستان تایباد فعالیت صورت می‌گیرد.

وی افزود: اشتغال‌زایی پایدار در روستا و توانمندسازی مردم روستا از اهداف مهم اجرای مدل مثلث اقتصادی در این روستاهاست.

شایان ذکر است منطقه ویژه اقتصادی دوغارون مسوولیت معین اقتصادی شهرستان تایباد را بر عهده دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.